Malowanie natryskowe

Wydajna metoda wykorzystywana w rodzimym budownictwie.

Malowanie to nieodłączny element wykończenia budynku. Właściwy dobór farb, narzędzi i technik malarskich wbrew pozorom nie jest łatwy i zależy od szeregu różnych czynników. Właściwie wykonana powłoka malarska będzie jednak cieszyć oko przez kilka kolejnych lat, więc gra jest warta świeczki.

Dobór farb i narzędzi.

 

Dobór farb to nie tylko wybór odpowiednich kolorów ale przede wszystkim rodzaju materiału bazowego. Obecnie najczęściej stosowane są farby dyspersyjne (emulsyjne) akrylowe lub lateksowe.

Te drugie charakteryzują się znacznie wyższą odpornością na ścieranie, zmywanie i wilgoć. Oczywiście łatwo się domyślić, że emulsje lateksowe są przez to droższe, lecz inwestycja ta jest w pełni opłacalna, ponieważ powłoka nie wyblaknie i nie zmieni swoich właściwości przez okres znacznie dłuższy niż w przypadku farb akrylowych. Kolejnym krokiem jest dobór techniki aplikacji, a co za tym idzie, narzędzi na jakich będziemy pracować. Opcje są dwie: wałek i pędzel lub agregat hydrodynamiczny.

W przypadku wyboru pierwszej opcji, należy liczyć się z tym, że gotowa powłoka malarska najprawdopodobniej nie będzie idealnie jednolita, a na jej powierzchni widoczna będzie struktura włosia wałka. Istotny jest też dobór długości i jakości włosia wałka. Najlepsze są wałki poliestrowe, natomiast długość włosia zależy od rodzaju malowanego podłoża – im jest gładsze, tym krótsze włosie stosujemy. Kolejnym sposobem aplikacji jest natrysk farby agregatem.

Z zastosowania tej maszyny płynie szereg istotnych korzyści:

- Poprzez natrysk tworzymy piękną jednolitą powłokę, która jest idealnie gładka i nie zawiera żadnej struktury, tak jak to jest w przypadku wałka. Umiejętne malowanie agregatem w porównaniu z dobrze wykonaną gładzią pozwala uzyskać powłokę przypominającą wyglądem lakier na samochodzie.

- Zmniejszenie zużycia materiału - ma to niebagatelne znaczenie i nie chodzi tutaj tylko o względy ekonomiczne. W przypadku malowania wałkami po nałożeniu kilku warstw, czyli po kilkakrotnym odświeżeniu wyglądu ścian, grubość powłoki malarskiej jest już tak gruba, że staje się niestabilna. Wiąże się to z koniecznością zdarcia farby i wykonania gładzi na całej powierzchni. Stosując natrysk oddalamy tę czynność co najmniej dwukrotnie.

Kontakt z nami

Referencje

Wspólpracujemy z firmą Finiszmal od początku, terminowość oraz profesjonalizm są w naszej branży niezywkle potrzebne, firma Finiszmal jest tego doskonałym przykładem.
Mam przyjemność potwierdzić, że firma P.H.U. FiniszMal reprezentowana przez p. Adama Wojtysiaka wykonywała dla mnie różnego rodzaju prace remontowe w tym również tynki dekoracyjne. Wszystkie prace zostały wykonane fachowo i terminowo. Podczas Odbioru prac nigdzie nie stwierdzono błędów w sztuce. Pracowników tej firmy cechuje wysoki profesjonalizm oraz kultura pracy, a na stanowisku panuje zawsze wzorowy porządek. Na podkreślenie zasługuje perfekcyjna znajomość prac wykończeniowych oraz pełna dyspozycyjność. W przyszłości zamierzamy nadal korzystać z usług firmy P.H.U. FiniszMal. Na tej podstawie w pełni rekomenduje firmę p. Adama Wojtysiaka jako kompetentnego i godnego zaufania partnera.